Jaké ovoce a zelenina podpoří imunitu?

Čerstvé ovoce a zelenina posiluje imunitu tím, že obsahuje široké spektrum živin pro tělo i mysl. Udrží naši obranyschopnost v dobré kondici a tím nám zajistí možnost vyhnout se aktuálním podzimním a zimním infekcím i nemocem. Vhodnou formou jsou i čerstvé šťávy. Podívejme se, na co vsadit.

Mrkev

Mrkev nebo sladká mrkvová šťáva obsahuje bohaté zásoby beta karotenu a cenné složky pro správnou tvorbu vitamínu A. Ten je důležitý pro zdraví očí a zajišťuje ostrost zraku. Mnohem důležitější než zrak je esenciální složka mrkve podporující silnou imunitu, která je ukryta v tomto jedinečném nápoji. Mrkev také pomáhá při astmatu, průjmu i na revma.

mrkev

Brusinky

Brusinky a brusinková šťáva jsou vychvalovány pro svůj močopudný efekt a pozitivní vliv na močové cesty. Dokážeme díky nim vzdorovat nepříjemným zánětům. Kromě toho obsahují i velké množství vitamínů C, který pomůže zabezpečit organismus proti nemocem a útočícím mikroorganismům jako jsou viry a bakterie.

Brokolice

Brokolice je excelentním životobudičem zejména díky bohatým zásobám beta karotenu a vitamínu C. Sklenice brokolicového džusu poskytne tělu dostatek minerálů se silnými antimikrobiálními účinky. Obsah síry podporuje uzdravení díky detoxikačním účinkům na buněčné úrovni. Brokolice zabraňuje nachlazení a snižuje cholesterol.

Citron

Vitamín C obsažený v citronech je jedinečným elixírem, který uvede do chodu náš imunitní systém. Vitamín C je současně i dobře známý antioxidant, který ochrání naše tělo před nachlazením, kašlem, chřipkou a mnoha dalším nemocem. Citrónová šťáva je sice kyselá, ale ve skutečnosti svými složkami snižuje celkovou kyselost trávicích cest, působí zásaditě a optimálně nastaví správné pH našeho těla.

Jablka

Kromě vitamínů a minerálů obsahují jablka velké množství nerozpustné vlákniny. Tento typ polysacharidů, které naše tělo nedokáže strávit, funguje doslova jako koště, které vymete všechny toxiny z našeho trávicího systému. S těmito toxiny, které dostanete z těla ven, se náš imunitní systém dostane znovu do jedinečné formy.

Kiwi

Kiwi nám poskytuje jeden z nejlepších zdrojů vitamínu C. Je velmi silným antioxidantem a současně obsahuje i jedinečné vitamíny A a E. Oba uvedené vitamíny jsou klíčové pro silný imunitní systém. Obsah nestravitelné vlákniny a draslíku je vysoce ceněný pro náš kardiovaskulární systém.

kiwi

Červená řepa

Šťáva z červené řepy posílí naši imunitu a zajistí širokou škálu minerálů a vitamínů. Zejména vitamín A, C, draslík, hořčík, vápník a železo. Při konzumaci daného nápoje je nejlepší smíchat řepu s dalším ovocem a zeleninou pro zjemnění silné chuti. Ta je totiž velmi silná a aromatická. Červená řepa výrazně posiluje imunitu a snižuje krevní tlak.

Zásobujte se ovocem a zeleninou

Zcela ideální je vzít si dostatek zeleniny a ovoce do práce. Protože jsme všichni často zaneprázdnění a většinou si jej čerstvé nestihneme každý den nakoupit, je dobré využít zásobování zeleninou a ovocem specializovanou firmou. Společnost Gastrofresh.cz je velkoobchod s ovocem a zeleninou, který dokáže zásobovat čerstvým ovocem, zeleninou i čerstvými šťávami firmy, gastronomická zařízení, ubytovací zařízení i školy. Vsadit můžete na domácí čerstvé produkty i exotické druhy.