Okouzlete svatební hosty dekoracemi z ovoce a zeleniny

Svatební sezóna se pomalu blíží, a tak je čas zauvažovat, jak pojmout svatební hostinu. Spoustu aktuální inspirace najdete v on-line magazínu SvatebníBlog.cz. A náš tajný tip zní: Buďte originální a využijte k výzdobě ovoce a zeleninu.

Možná vás překvapí, jak efektně doplní středovou dekoraci na svatební tabuli. Chcete-li jen drobné zpestření, nechte floristku, ať plody začlení do květinové kompozice. Působivá ale bude také pyramida pečlivě vyskládaného ovoce proložená zelenými eukalyptovými lístky.

K tomuto zdobení můžete využít citrusy všech velikostí a barev, letní atmosféru podtrhne exotické ovoce. Na podzim přijdou ke slovu lesní plody, hroznové víno, dýně nebo jablka a nejen zimní dekorace oživí granátové jablko.

Plánujete-li spíš rustikální nádech oslavy, sáhněte po zelenině. Pohledy upoutají fazolové lusky nebo kulaté cukety, artyčok či chřest. Místo květin vložte do vázy celou zeleninu i s bohatými, svěžími natěmi – mrkev, petržel, kedlubny, ředkvičky.

Nechcete se omezovat podle druhů? Dejte dohromady kousky podle barvy. Pomeranče, broskve a meruňky s oranžovými růžemi vytvoří krásnou harmonii.

Dekorace z ovoce a zeleniny

Dekorace z nezvyklého úhlu pohledu

Ovoce a zeleninu ale můžete využít i jinak. Vezměte dvě vázy, vložte je do sebe a mezi stěny naskládejte plátky citrónu nebo okurky. Vydlabaná dýně se jako nádoba na podzimní květiny nabízí sama, vázou z ananasu či zelí naopak určitě překvapíte. Do vydlabaného jablíčka můžete dát čajovou svíčku, která pomůže vykouzlit romantickou atmosféru. Jablka, hrušky či citrusy poslouží pro upevnění jmenovek.

Samostatnou kapitolou je výzdoba svatebního dortu. Ovocné dorty jsou populární dlouhodobě a vypadá to, že ani letos tomu nebude jinak. Ideální je v tomto případě nahý nebo jen hladký jednobarevný dort pokrytý elegantní kompozicí ze sezónních plodů. Když v podobném duchu necháte naaranžovat i zbytek sladkého baru, určitě oslníte. A zároveň potěšíte i svatebního fotografa.

Zdravé mlsání

Nesmíme samozřejmě zapomenout na hlavní vlastnost ovoce a zeleniny – totiž, že jsou k jídlu. Připravte pro hosty působivý ovocný a zeleninový bar, ať mohou mlsat zdravě. Ocení ho všechny dámy, které si hlídají linii, i maminky menších dětí. Kdo to bez něčeho sladkého opravdu nevydrží, může si kousky namáčet do čokoládové fontány.

Ovoce a zelenina jako dekorace vytáhnou svatební hostinu z šedi. Jen jedno pravidlo mějte na paměti: vybírejte plody zdravé a čerstvé, aby nevypadaly v kompozici nevábně. Pro konzumaci to pak platí dvojnásob. A když budete chtít svou ovocnou nebo zeleninovou stylizaci dotáhnout k dokonalosti, nechte vybrané plody zakomponovat i do svatební kytice a korsáže pro ženicha.

Zelenina na svatbě